fbpx

Euroregion z lotu ptaka

Opis projektu:

Tygiel kulturowy Euroregionu “Tatry”

Euroregion “Tatry” skupia miasta, wsie, powiaty i gminy z polsko-słowackiego pogranicza, położone w bliższym bądź dalszym sąsiedztwie najwyższego pasma Karpat. A że samorządowcy zrzeszeni w tej organizacji wiele rzeczy robią wspólnie, to pojawił się pomysł, by nakręcić film, który przybliży urocze zakątki euroregionu, znajdujące się po obu stronach granicy. Pomysłodawcy zażyczyli sobie, by na produkcję składały się głównie filmy z drona, które najlepiej oddają malownicze pejzaże. Chodziło im także o przygotowanie wciągającej opowieści, która wprowadzi widza w świat, gdzie obok siebie mieszkają przedstawiciele różnych narodów oraz przenikają się religie, kultury i zwyczaje. Bo przecież mówimy o terenie, na którym na przestrzeni wieków oprócz Polaków i Słowaków żyli również Węgrzy, Niemcy, Żydzi, Łemkowie i Romowie. O obszarze obejmującym takie krainy, jak: Podhale, Spisz, Orawa, Liptów czy Sądecczyzna. Pogodzenie ze sobą tylu różnych wątków nie zawsze jest łatwe.

Filmy z drona krążącego wokół Tatr

Ponieważ pisanie scenariuszy i filmy z drona należą do naszych specjalności, a do tego nie boimy się trudnych wyzwań, chętnie przystąpiliśmy do tego projektu. Naszym zadaniem była produkcja filmów promujących Euroregion “Tatry”. W najdłuższym, który ma około 14 minut, zabieramy widza w podróż po polsko-słowackim pograniczu. Kreślimy szkice historyczne, akcentujemy różnorodność krain i mówimy o atrakcjach tych ziem. Tło stanowią niepowtarzalne panoramy, w których częstym motywem są majestatyczne Tatry. W ramach tego projektu powstały również krótsze spoty: 60- 20- i 15-sekundowe. Wszystkie produkcje można obejrzeć w serwisie YouTube.

Album oraz wystawa

W trakcie naszych podróży po uroczych zakątkach Euroregionu “Tatry” zgromadziliśmy też wiele dodatkowych materiałów. Seria 200 fotografii znalazła się w albumie promującym krainy pogranicza polsko-słowackiego. Nasze zdjęcia oglądać też można było na wystawie prezentowanej w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.

KLIENTPowiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
DATA2021
ROLAProdukcja filmów za pomocą drona, produkcja spotów TV, wykonanie zdjęć