fbpx

Perełki z województwa śląskiego trafiają do sieci


Perełki z województwa śląskiego trafiają do sieci

Opis projektu:

W województwie śląskim nie brakuje miejsc o pięknej historii czy też wyjątkowym znaczeniu dla polskiej kultury oraz obiektów, które zachwycają niebanalną architekturą. By umożliwić podziwianie takich perełek każdemu, niezależnie od miejsca gdzie właśnie przebywa, Śląska Organizacja Turystyczna rozpoczęła duży projekt, któremu nadano nazwę „Mobilne Śląskie”.

Filmy 360 stopni i filmy z drona, czyli krok w kierunku wirtualnych podróży

Pierwsza część przedsięwzięcia polegała na digitalizacji wybranych zasobów kulturowych. Tak przygotowane materiały miały stanowić bazę, niezbędną do realizacji następnego etapu, którym było tworzenie aplikacji mobilnych, umożliwiających wirtualne podróże do wybranych miejsc na terenie województwa śląskiego. Celem była także rozbudowa serwisu slaskie.travel i zapewnienie powszechnego dostępu do wspomnianych zasobów.

W tym ważnym dla regionu projekcie, naszym głównym zadaniem była produkcja filmów. Żeby wirtualni turyści mogli poczuć się tak, jak w trakcie prawdziwego zwiedzania, skorzystaliśmy z nowoczesnych technologii multimedialnych. Efektem naszych prac były filmy 360 stopni (20 odcinków) gwarantujące spojrzenie na prezentowane obiekty z nieco szerszej perspektywy oraz atrakcyjne dla oka filmy z drona (40 odcinków). W ramach projektu “Mobilne Śląskie” odwiedziliśmy 30 miejsc. Bohaterami produkcji były zarówno zamki i pałace, jak i kościółki oraz zabytki techniki. O dużej różnorodności filmowanych obiektów świadczy też fakt, iż obok tradycyjnych osiedli górniczych oraz skansenu w Ślemieniu, znalazł się tu także nowoczesny gmach NOSPR w Katowicach – wybudowany w roku 2014.

Modele 3D i zdjęcia

Ale filmy 360 stopni oraz filmy z drona to nie wszystko, czym zajmowaliśmy się w ramach akcji „Mobilne Śląskie”. Po naszej stronie był także inny projekt – bazując na technikach fotogrametrii, stworzyliśmy modele 3D wybranych dwunastu obiektów. Przygotowaliśmy też serię 200 fotografii.

KLIENTŚląska Organizacja Turystyczna
DATA2019
ROLAProdukcja filmów za pomocą drona, produkcja filmów 360, wykonanie modeli 3d za pomocą fotogrametrii, wykonanie zdjęć