fbpx

Wyjątkowa trasa rowerowa – Szlak Wokół Tatr

Wyjątkowa trasa rowerowa – Szlak Wokół Tatr

Cel projektu

Najwyższe pasmo Karpat od lat przyciąga miłośników górskich wycieczek i wspinaczki oraz narciarzy. Teraz powód by tutaj przyjechać mają również rowerzyści przemierzający świat z przytwierdzonymi do bagażników sakwami, a to za sprawą historyczno-kulturowo-przyrodniczego “Szlaku wokół Tatr”. Autorzy tego projektu namawiają kolarzy, żeby “zakręcili w Tatry”. By ich przekaz mógł dotrzeć do osób, które aktywnie spędzają wolny czas, pokręciliśmy się trochę po okolicy z ekipą filmową. Naszym zadaniem była realizacja kampanii reklamowej, która wypromuje tę turystyczną perełkę polsko-słowackiego pogranicza.

Realizacja kampanii reklamowej – przebieg

Zaczęliśmy od napisania kilku scenariuszów, na bazie których miały powstać poszczególne produkcje. Potem przeszliśmy do etapu realizacji i na wiele dni pochłonęło nas kręcenie filmów. By w atrakcyjny sposób przedstawić spotykane tu obiekty i towarzyszące rowerzystom krajobrazy, skorzystaliśmy z pomocy najnowszej technologii. Kampania reklamowa “Szlaku wokół Tatr” bazuje na spotach, w których istotną rolę odegrały filmy z drona (w tym filmy 360 stopni) oraz ujęcia POV, przedstawiające świat z perspektywy rowerowego siodełka.

Kampania reklamowa “Szlaku wokół Tatr” – co konkretnie zrealizowaliśmy?

Efektem naszych prac jest kampania reklamowa, na którą składają się 22 spoty promujące historyczno-kulturowo-przyrodniczy “Szlak wokół Tatr”. Centralnym elementem projektu jest 12-minutowy film “Zakręć w Tatry!”, opublikowany w serwisie YouTube. By zwiększyć jego zasięg, ścieżka lektorska przetłumaczona została na języki: słowacki oraz angielski. Dopełnieniem tej produkcji jest seria krótszych filmów, przybliżających wybrane grupy atrakcji. Prezentują one: zamki, zabytki techniki, obiekty sakralne, osobliwości przyrody oraz aktywności spotykane podczas pokonywania trasy. Na szlak można też spojrzeć z dużo szerszej perspektywy, a to dzięki kolejnej serii, na którą składają się filmy 360 stopni (zrealizowane w technologii sferycznej VR 360°). Takich produkcji powstało aż 15, więc rowerzyści mają okazję dokładnie przyjrzeć się trasie, zanim jeszcze zaczną wycieczkę.

Realizowana przez nas kampania reklamowa prowadzona była w telewizji oraz internecie. W tym celu skorzystaliśmy z dwóch kanałów. Do przedstawicieli grupy docelowej trafiliśmy za pośrednictwem serwisów YouTube i Facebook. O “Szlaku wokół Tatr” dowiedzieli się też widzowie ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Z myślą o nich przygotowaliśmy 30-sekundowy spot reklamowy.

KLIENTEuroregion TATRY
DATA2021
ROLAProdukcja filmów za pomocą drona, produkcja filmów 360, produkcja spotów TV, realizacja kampanii telewizyjnej, realizacja kampanii internetowej, wykonanie zdjęć